Observator » Evenimente » Polițist la Penitenciarul Poarta Albă, confirmat cu coronavirus

Polițist la Penitenciarul Poarta Albă, confirmat cu coronavirus

Polițist la Penitenciarul Poarta Albă, confirmat cu coronavirus - Hepta / Imagine ilustrativă
Veronica Micu | Timp citire: 1 minut
Publicat la 30.04.2020, 13:51 | Modificat la 30.04.2020, 14:11

Un angajat al Penitenciarului Poarta Albă din Constanța a fost confirmat pozitiv, joi, la testul pentru coronavirus, anunță Administrația Națională a Penitenciarelor.

  • Polițistul nu a intrat în contact cu deținuții.
  • El a fost confirmat pozitiv, joi, la testul efectuat pentru SARS-CoV-2.

Potrivit comunicatului ANP, polițistul de penitenciare se afla la domiciliu din data de 16 aprilie și nu a interacționat cu deținuți.

"Precizăm că, până la acest moment, cu excepția acestui caz, nu se înregistrează nicio altă infectare cu virusul SARS-CoV-2 la Penitenciarul Constanța - Poarta Albă", precizează Administrația Națională a Penitenciarelor.

Administrația locului de deținere aplică recomandările Direcției de Sănătate Publică Constanța.

Articolul continuă după reclamă
Citește și: