Șofer căutat de polițiști, după ce a lovit doi minori pe o stradă din Sectorul 2 și apoi a fugit de la locul accidentului
Brigada Rutieră efectuează cercetări pentru identificarea unui şofer care a lovit joi doi pietoni minori în Sectorul 2 al Capitalei, după care a fugit de la locul accidentului.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Cei doi minori au fost transportaţi la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
"La data de 21.04.2022, în jurul orei 13,40, Brigada Rutieră a fost sesizată prin apel 112 cu privire la producerea unui accident rutier pe o arteră din Sectorul 2. Din datele existente la acest moment, conducătorul unui autovehicul care se deplasa pe Strada Ştefan Pascale, la intersecţia cu Strada Gimalău, a accidentat doi pietoni, iar după producerea evenimentului rutier a părăsit locul accidentului, fără încuviinţarea Poliţiei sau a procurorului care efectuează cercetarea locului", se arată într-un comunicat de presă, conform Agerpres.
Potrivit comunicatului, se efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor şi împrejurărilor producerii accidentului, precum şi pentru identificarea conducătorului autovehiculului de către Biroul Accidente cu Autori Necunoscuţi.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰