Observator » Evenimente » Stela Popescu si Alexandru Arsinel vor participa la conferinta statutului artistilor in UE

Stela Popescu si Alexandru Arsinel vor participa la conferinta statutului artistilor in UE

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.06.2013, 16:57 | Modificat la 13.06.2013, 17:14

Doi mari artisti ai Romaniei, Stela Popescu si Alexandru Arsinel,vor participa, pe 19 iunie, la Bruxelles, la o conferinta pentru reglementarea statutului artistilor in Uniunea Europeana.

In cadrul conferintei, Stela Popescu, Alexandru Arsinel si alti artisti romani vor pleda pentru drepturile lor.

"Vreau ca artistii din Romania sa se bucure de legile internationale care ii apara. Sunt legi la noi, dar nu se ridica la nivelul pe care il merita artistii adevarati", a declarat Stela Popescu.