Observator » Evenimente » Trupa Uriah Heep a concertat la Galaţi

Trupa Uriah Heep a concertat la Galaţi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.06.2014, 07:31 | Modificat la 23.06.2014, 08:20

Primul festival de acest gen organizat acolo a fost un succes! Aseară, în ultima zi a festivalului, britanicii de la "Uriah Heep" le-au demonstrat câtorva mii de spectatori că rock-ul n-are vârstă

Primul festival de acest gen organizat acolo a fost un succes! Aseară, în ultima zi a festivalului, britanicii de la "Uriah Heep" le-au demonstrat câtorva mii de spectatori că rock-ul n-are vârstă

Stadionul din Galaţi a fost plin aseară. Pe gazon n-au păşit fotbaliştii, ci câteva mii de rockeri. În faţa lor, pe scenă, a urcat legendara trupă "Uriah Heep". Publicul a fost în delir după "Lady In Black" sau "July Morning". Dar veteranii rock-ului n-au cântat doar melodiile care i-au făcut celebri.

Cei care nu au putut să urce pe scenă s-au mulţumit cu pozele pe care le-au făcut cu membri formaţiei pe faleza Dunării înainte de concert.

Articolul continuă după reclamă

Prima ediţie a Festivalului "Rock la Dunăre" a costat 100.000 de euro.