Un bărbat din Iaşi şi-a omorât soția în bătaie pentru că nu câștiga destul la videochat. Agresorul este de negăsit
Un bărbat este acuzat de procurorii din Iași că și-a bătut în mod repetat soția pentru că nu căștiga suficient din activități de videochat. În urma agresiunilor la care a fost supusă, femeia a murit.
![Un bărbat din Iaşi şi-a omorât soția în bătaie pentru că nu câștiga destul la videochat. Agresorul este de negăsit Un bărbat din Iaşi şi-a omorât soția în bătaie pentru că nu câștiga destul la videochat. Agresorul este de negăsit](https://img.observatornews.ro/0/2022/8/4/482330/videochat-38f55489.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lângă Tribunalul Iaşi, procurorii au cerut arestarea preventivă în lipsă a inculpatului în vârstă de 30 ani, cercetat pentru comiterea infracţiunii de omor asupra unui membru de familie.
În perioada 2016-2022, acesta și-ar fi bătut în mod repetat soția, „motivat de faptul că aceasta nu mai câştiga venituri consistente din activitaţi de videochat”, lovind-o cu pumnii şi picioarele în mai multe zone ale corpului şi cu precădere în zona craniană. Loviturile i-au provocat femeii multiple traumatisme cranio-cerebrale ce au condus la alterarea constantă a stării de sănătate a acesteia, relatează Mediafax.
Procurorii arată că acestea au evoluat pe fondul celor mai recente acte de agresiune fizică complicate în evoluţie cu o bronhopneumonie, iar în final au condus la moartea victimei în luna martie 2022.
Agresorul nu s-a prezentat la sediul parchetului
Inculpatul a fost citat în vederea audierii în calitate de suspect şi inculpat, însă nu s-a prezentat la sediul parchetului.
„Din verificările efectuate cu ocazia punerii în executare a mandatelor de aducere a rezultat că acesta nu mai locuieşte la adresa de domiciliu, nici la adresele cunoscute în care a stat fără forme legale”, se arată în comunicat.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰