Un copil de 13 ani a murit brusc după un antrenament de fotbal, în Bistriţa-Năsăud. Băiatul ar fi consumat băuturi energizante
Un copil în vârstă de 13 ani din localitatea Maieru a decedat în urma unui antrenament de fotbal efectuat pe un teren de sport din comună, în cauză fiind deschis dosar penal pentru ucidere din culpă.
![Un copil de 13 ani a murit brusc după un antrenament de fotbal, în Bistriţa-Năsăud. Băiatul ar fi consumat băuturi energizante Un copil de 13 ani a murit brusc după un antrenament de fotbal, în Bistriţa-Năsăud. Băiatul ar fi consumat băuturi energizante](https://img.observatornews.ro/0/2024/2/22/564149/copil-mort-fotbal-698f088e.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Tragedia s-a produs miercuri seara, iar la caz au intervenit două echipaje SMURD, care l-au găsit pe băiat în stop cardiorespirator. Manevrele de resuscitare aplicate s-au dovedit fără succes, astfel că echipajele medicale au declarat decesul copilului la locul solicitării.
După antrenament, copilului i-a făcut rău, a acuzat mai multe dureri la nivelul corpului apoi s-a prăbuşit în sala de sport, relatează Bistriţeanul. Băiatul ar fi consumat băuturi energizante şi nu ar avut o alimentaţie corespunzătoare în ziua tragediei. Acasă, îl aştepau doi frăţiori mai mici.
În cauză a fost dispusă şi necropsia, pentru a se stabili cauza exactă a decesului.
Ți-a plăcut acest articol?
Like | 2 voturiPuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰