Un sucevean a vrut să plece pe frontul din Ucraina după o ceartă cu soţia. Le-a promis poliţiştilor din Vama Siret că se întoarce când se termină războiul
Un sucevean a vrut să se ducă pe frontul din Ucraina după o ceartă cu soţia. Bărbatul, băut bine, a încercat să forţeze trecerea prin vama Siret, dar s-a ales cu dosar penal.
![Un sucevean a vrut să plece pe frontul din Ucraina după o ceartă cu soţia. Le-a promis poliţiştilor din Vama Siret că se întoarce când se termină războiul Un sucevean a vrut să plece pe frontul din Ucraina după o ceartă cu soţia. Le-a promis poliţiştilor din Vama Siret că se întoarce când se termină războiul](https://img.observatornews.ro/0/2022/3/6/461622/vama-7a725c0f.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
O ceartă conjugală l-a determinat pe un bărbat din Suceava să plece pe frontul din Ucraina. După ce a băut bine şi s-a certat cu soţia, bărbatul s-a prezentat la vama Siret pentru a trece graniţa în Ucraina. Potrivit AloIaşi, atunci când a fost oprit de poliţiştii de frontieră, suceveanul şi-a spus povestea.
Acesta le-a declarat poliţiştilor că vrea să ajungă în Ucraina pentru a se înrola. Poliţiştii au decis să-i facă testul cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind de 0,96 mg/l alcool pur în aerul expirat. Mai mult, în urma verificărilor, poliţiştii au constatat că bărbatul nu avea nici măcar permis de conducere.
Suceveanul nu s-a lăsat însă descurajat şi i-a întrebat pe poliţişti dacă după ce i se vor preleva probele biologice va fi lăsat să meargă totuşi în Ucraina. El le-a promis oamenilor legii că se va întoarce în ţară la finalul războiului. Poliţiştii au avut un singur răspuns: dosar penal pentru conducere sub influenţa băuturilor alcoolice şi pentru conducere fără permis.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰