Viscolul loveşte în forţă în ultima lună de iarnă. Este cod roşu în nouă judeţe
Viscolul loveşte în forţă în ultima lună de iarnă. Primul cod roşu din acest sezon a intrat în vigoare în urmă cu puţin timp. Primele efecte se simt deja. Sunt probleme din cauza ninsorilor pe mai multe drumuri din Botoşani. Acolo, sute de şoferi sunt blocaţi la această oră.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Viscolul loveşte în forţă în ultima lună de iarnă. Primul cod roşu din acest sezon a intrat în vigoare în urmă cu puţin timp. Primele efecte se simt deja. Sunt probleme din cauza ninsorilor pe mai multe drumuri din Botoşani. Acolo, sute de şoferi sunt blocaţi la această oră. Iar în Brăila, autorităţile au luat decizia de a închide în această noapte circulaţia pe toate şoselele. Şi ce e mai rău, abia urmează, avertizeză meteorologii.
Mai multe detalii, în materialul video.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰