Observator » Ştiri externe » 18 persoane au fost rănite într-un incendiu, într-o staţie a metroului din Hong Kong

18 persoane au fost rănite într-un incendiu, într-o staţie a metroului din Hong Kong

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 11.02.2017, 08:15 | Modificat la 11.02.2017, 08:57

18 persoane au fost rănite într-un incendiu, într-o staţie a metroului din Hong Kong. Doi dintre răniţi sunt în stare critică. Printre cei care au suferit arsuri grave se numără şi un bărbat de 60 de ani care a mărturisit, imediat, că a aprins chiar el focul, într-un vagon

18 persoane au fost rănite într-un incendiu, într-o staţie a metroului din Hong Kong. Doi dintre răniţi sunt în stare critică. Printre cei care au suferit arsuri grave se numără şi un bărbat de 60 de ani care a mărturisit, imediat, că a aprins chiar el focul, într-un vagon.

Doi dintre răniţi sunt în stare critică.

Printre cei care au suferit arsuri grave se numără şi un bărbat de 60 de ani care a mărturisit, imediat, că a aprins chiar el focul, într-un vagon.

Articolul continuă după reclamă

Deşi staţia era destul de aglomerată, evacuarea s-a produs în ordine iar câţiva pasageri au avut chiar timp să filmeze flăcările cu telefoanele mobile.

Poliţiştii consideră că incendiatorul a acţionat "din motive personale" şi nu există niciun indiciu că ar fi vorba de un act terorist.