Un tânăr din Ţara Galilor a fost condamnat la închisoare pe viaţă, după ce poliţiştii au descoperit că plănuia un atac terorist la un concert al lui Justin Bieber
Un adolescent care plănuia un atac terorist la un concert susţinut de Justin Bieber în Ţara Galiilor a fost condamnat la închisoare. pe viaţă.
Un adolescent care plănuia un atac terorist la un concert susţinut de Justin Bieber în Ţara Galiilor a fost condamnat la închisoare. pe viaţă. Tânărul, în vârstă de 17 ani, a fost inspirat de atentatul comis de un jihadist la Manchester Arena. Plănuia să atace în mai, anul trecut, la o lună după carnagiul de la spectacolul Arianei Grande.
Poliţiştii au aflat de intenţiile sale chiar în ziua concertului artistului canadian şi au descins la casa sa. În ghiozdanul tânărului au găsit mai multe cuţite, un ciocan, planul elaborat al atentatului şi un bilet pe care urma să-l lase în urma sa.
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰