Observator » Ştiri externe » Cinci elefanţi din Malaezia, salvaţi după ce au alunecat într-o groapă plină de noroi

Cinci elefanţi din Malaezia, salvaţi după ce au alunecat într-o groapă plină de noroi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.08.2019, 14:09 | Modificat la 23.08.2019, 15:11

Operaţiune impresionantă într-un sanctuar al elefanţilor din Malaezia. Cinci elefanţi au fost salvaţi după ce au alunecat într-o groapă plină de noroi, din care nu mai aveau cum să iasă.

Operaţiune impresionantă într-un sanctuar al elefanţilor din Malaezia. Cinci elefanţi au fost salvaţi după ce au alunecat într-o groapă plină de noroi, din care nu mai aveau cum să iasă.

Animalele se aflau deja, de câteva zile, în groapă, când au fost descoperite de localnicii indigeni. Oamenii au anunţat atunci autorităţile.

Lângă groapa în care erau prizoniere animalele a fost adus un excavator care a săpat ore întregi, pentru a face o rampă pe care elefanţii au putut urca.

Articolul continuă după reclamă

Unul din cei cinci elefanţi era un pui pe care ceilalţi s-au străduit, permanent, să-l protejeze. Succesul operaţiunii a fost salutat cu ovaţii de localnici.