Observator » Ştiri externe » O americancă a salvat un copil care se plimba de unul singur pe marginea unui pod rutier (Video)

O americancă a salvat un copil care se plimba de unul singur pe marginea unui pod rutier (Video)

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 11.01.2019, 14:00 | Modificat la 11.01.2019, 14:18

Băieţelul în vârstă de nici un an alerga desculţ şi purta doar un scutec şi un tricou, în ciuda frigului pătrunzător de afară. Femeia - care se afla la volanul unui autobuz - a tras pe dreapta şi a traversat în fugă strada.

Băieţelul în vârstă de nici un an alerga desculţ şi purta doar un scutec şi un tricou, în ciuda frigului pătrunzător de afară. Femeia - care se afla la volanul unui autobuz - a tras pe dreapta şi a traversat în fugă strada. L-a luat în braţe pe cel mic şi l-a adus la căldură. Pasagerii l-au învelit cu haine şi au aşteptat sosirea autorităţilor. Copilul ar fi fost lăsat afară de mama lui care are probleme psihice.