Observator » Ştiri externe » Orăşel din California, invadat de spumă

Orăşel din California, invadat de spumă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.11.2016, 08:36 | Modificat la 11.09.2017, 15:10

Imagini desprinse, parcă, dintr-un film SF au putut fi văzute într-un orăşel din California. Prin ferestrele şi uşile unui hangar de avioane s-au scurs valuri uriaşe de spumă care au înghiţit, treptat, străzile din jur, cu maşini cu tot. În unele locuri, stratul a ajuns la doi-trei metri. De vină era o avarie la sistemul de stingere a incendiilor care a deschis larg robinetele de spumă anti-foc.

Imagini desprinse, parcă, dintr-un film SF au putut fi văzute într-un orăşel din California. Prin ferestrele şi uşile unui hangar de avioane s-au scurs valuri uriaşe de spumă care au înghiţit, treptat, străzile din jur, cu maşini cu tot. În unele locuri, stratul a ajuns la doi-trei metri. De vină era o avarie la sistemul de stingere a incendiilor care a deschis larg robinetele de spumă anti-foc.