Observator » Ştiri externe » Romanii, ironizati intr-o noua emisiune in Franta

Romanii, ironizati intr-o noua emisiune in Franta

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 06.10.2011, 13:16 | Modificat la 09.05.2017, 11:00

"Ne-am saturat de romani!" Asta a declarat public, un jurnalist din Franta, in timpul unei emisiuni radio, in direct. Si jignirile la adresa noastra devin din ce in ce mai agresive. Ministerul Roman de Externe a cerut, printr-o nota oficiala, sanctionarea moderatorului.

"Ne-am saturat de romani!" Asta a declarat public, un jurnalist din Franta, in timpul unei emisiuni radio, in direct. Si jignirile la adresa noastra devin din ce in ce mai agresive. Ministerul Roman de Externe a cerut, printr-o nota oficiala, sanctionarea moderatorului.