Observator » Ştiri externe » Un român din Italia riscă o amendă de 3.333 de euro, pentru că s-a ușurat în piața orașului

Un român din Italia riscă o amendă de 3.333 de euro, pentru că s-a ușurat în piața orașului

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.03.2018, 16:55 | Modificat la 22.03.2018, 17:09

Un român din Italia riscă o amendă de 3.333 de euro, pentru că și-a făcut nevoile în piața orașului Cossatese.

Un român din Italia riscă o amendă de 3.333 de euro, pentru că și-a făcut nevoile în piața orașului Cossatese.

Potrivit ecodibiella.it, un român de 52 de ani a fost surprins de carabinieri, într-o seară, în timp ce se ușura lângă o clădire din piața Vittorio Veneto.

Românul le-a explicat polițiștilor că a încercat să intre în mai multe baruri din zonă, însă nu a fost lăsat să folosească toaleta.

Articolul continuă după reclamă

El riscă acum o amendă de 3.333 de euro, pentru indecență în spații publice.