Observator » Invitaţii Observator 12-14 » Florian Rus, piesă prezentată în premieră la Observator. "Câteodată merită să punem durerea pe un scaun şi să vorbim cu ea!"

Video Florian Rus, piesă prezentată în premieră la Observator. "Câteodată merită să punem durerea pe un scaun şi să vorbim cu ea!"

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 04.04.2023, 17:42 | Modificat la 04.04.2023, 17:45

Florian Rus, omul din spatele celor mai fredonate melodii ale ultimilor ani, a lansat, în premieră, la Observator, piesa "Până atunci", un nou cântec sensibil despre suferinţa dinaintea speranţei. 

"Nu este foarte reconfortant să scrii despre durere!", a declarat artistul în Observatorul 12-14. În intervenţia de astăzi, Florian Rus a povestit despre inspiraţie şi locurile unde o găseşte, despre cum ar suna o piesă dictată de ştirile zilei, dar şi despre planurile sale muzicale.