Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Și-a ucis fiul, apoi l-a îngropat în spatele casei închiriate. Proprietarul a sunat la poliție după ce a văzut un picior mic ieșind din pământ

Caz șocant în Detroit, SUA. O femeie de 41 de ani a fost arestată și acuzată de uciderea propriului fiu de 9 ani, al cărui trup a fost descoperit îngropat în curtea casei în care locuiau.

de Redactia Observator

la 01.03.2025 , 16:19

Proprietarul a sunat la poliție după ce a văzut un picior mic ieșind din pământ Și-a ucis fiul, apoi l-a îngropat în spatele casei închiriate. - Fox 2 Detroit

Brandee Pierce, mama băiatului, a fost reținută și acuzată de crimă și abuz asupra copilului. Trupul neînsuflețit al lui Zemar King a fost găsit pe 6 ianuarie, după ce proprietarul casei, care pregătea locuința pentru noii chiriași, a observat un picior mic ieșind din pământ și a sunat imediat la poliție, potrivit Mirror

Procurorii au stabilit că băiatul a fost sufocat mortal pe 24 octombrie. La scurt timp după aceea, pe 6 noiembrie, mama sa a părăsit locuința și s-a mutat în statul Georgia împreună cu celălalt copil al ei, un băiețel de 3 ani. Poliția din Brookhaven, un oraș de lângă Atlanta, a descoperit-o pe femeie în urma unei anchete separate și a alertat autoritățile din Detroit. Femeia a fost arestată pe 10 ianuarie și extrădată în Michigan pentru a fi judecată.

Caz care "sfidează orice închipuire"

Articolul continuă după reclamă

Procurorul Kym Worthy a subliniat gravitatea situației: "Sunt procuror de foarte mulți ani și am crezut că le-am văzut pe toate. Ororile acestui caz de abuz infantil depășesc orice imaginație. Acțiunile presupuse ale acestei inculpate sunt printre cele mai crude pe care le-am văzut vreodată și sper să nu mai văd așa ceva niciodată."

Brandee Pierce urmează să se prezinte în fața instanței pe 7 martie pentru o audiere preliminară, iar pe 13 martie va avea loc prima examinare oficială a probelor. Dacă va fi găsită vinovată, femeia riscă închisoare pe viață fără posibilitatea de eliberare condiționată.

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
Cum vi se pare ideea unui voucher pentru schimbarea geamurilor?
Observator » Mapamond » Și-a ucis fiul, apoi l-a îngropat în spatele casei închiriate. Proprietarul a sunat la poliție după ce a văzut un picior mic ieșind din pământ