Observator » Mapamond » Un adolescent de 17 ani din Moldova s-a sinucis în ajunul Anului Nou chiar în casa părintească. Sora lui a fost cea care l-a găsit

Un adolescent de 17 ani din Moldova s-a sinucis în ajunul Anului Nou chiar în casa părintească. Sora lui a fost cea care l-a găsit

Un adolescent de 17 ani din Moldova s-a sinucis în ajunul Anului Nou chiar în casa părintească. Sora lui a fost cea care l-a găsit - Shutterstock
Monica Palade | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.01.2023, 13:57 | Modificat la 01.01.2023, 13:57

Doar 17 ani şi o viaţă înainte, dar nu şi pentru el. Un adolescent din Moldova a decis să îşi încheie socotelile cu viaţa chiar în ajunul Anului Nou.

Băiatul s-a sinucis în casa părintească din Mîndreștii Noi, raionul Sângerei. Sora lui a fost cea care l-a găsit spânzurat şi a dat alarma. Însă pentru adolescent nu s-a mai putut face nimic. 

Fără semne de violenţă

Incidentul a avut loc, pe 31 decembrie, la orele 12:20. Pe trupul tânărului nu au fost depistate semne de moarte violentă, scrie Nord News

Articolul continuă după reclamă

Potrivit informațiilor preliminare, băiatul s-ar fi sinucis. Cadavrul acestuia a fost direcționat spre expertiza medico-legală pentru a stabili cu exactitate care a fost cauza decesului.