Incursiune in tainele actoriei, cu Diana Cavallioti
Pe Diana Cavallioti o ştiţi cu siguranţă de pe marile scene ale teatrului românesc dar şi din ecranizările de succes care i-au adus faima de-a lungul anilor.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Pe Diana Cavallioti o ştiţi cu siguranţă de pe marile scene ale teatrului românesc dar şi din ecranizările de succes care i-au adus faima de-a lungul anilor. A interpretat peste 35 de roluri, a câştigat premiul Gopo pentru cea mai bună actriţă în rol principal, şi a făcut milioane de oameni să râdă la showuri televizate ori prin intermediul scenetelor de comedie.
În spatele zecilor de măşti, stă o femeie de 33 de ani, soţie, mamă a unei fetiţe de un an şi patru luni, şi un om cu o energie debordantă şi de un optimism covârşitor. Predicatorul perfect pentru exerciţii de actorie de bază, utile oricui, oricând şi în orice situaţie.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰