Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Video Observator de bine, 6 februarie 2025. România a depăşit Polonia la PIB pe cap de locuitor, raportat la paritatea puterii de cumpărare

Observator de bine, 6 februarie, prezentat de Oana Ormenişan.

de Oana Ormenişan

la 06.02.2025 , 18:43

Observator de bine, știrile zilei de 6 februarie 2025

1) România a depăşit Polonia la Produsul Intern Brut pe cap de locuitor, raportat la paritatea puterii de cumpărare. La acelaşi capitol, ţara noastră este şi peste Ungaria sau Grecia.

2) Post Malone vine în premieră în România, la Untold. Printre primii artişti anunţaţi se numără şi Tieso, Armin van Buuren şi Martin Garrix.

Vezi și

3) Expoziţia care a uimit o lume întreagă a ajuns şi la Bucureşti. Este vorba despre cea mai autentică lecţie de anatomie, cea pe corpuri reale.

4) România a atras în 2024 aproape 2,4 milioane de turişti străini. Cifrele sunt cu peste 13% mai mari decât în 2023.

5) Bernadette Szocs şi-a asigurat medalia de bronz la dublu, la Singapora Smash. Sportiva de 29 de ani va lupta pentru un loc în finală cu perechea clasată pe numărul 1 mondial, în direct în AntenaPLAY.

Oana Ormenişan Like

Sunt o persoană ambițioasă și pasionată de munca mea. Am știut de mic copil că o să lucrez în televiziune, până când, după 8 ani petrecuți în Marea Britanie, acest domeniu m-a “chemat” spre el.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
Chiria sau rata depăşeşte mai mult de 50% din veniturile tale lunare?
Observator » Observator de bine » Observator de bine, 6 februarie 2025. România a depăşit Polonia la PIB pe cap de locuitor, raportat la paritatea puterii de cumpărare