Observator » Sănătate » 11 români infectați cu coronavirus au murit în străinătate

11 români infectați cu coronavirus au murit în străinătate

Medici francezi dezinfectează o targă de coronavirus Mai multe decese ale unor români infectați cu coronavirus au fost raportate zilele acestea în străinătate - Profimedia Images
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 26.03.2020, 13:14 | Modificat la 26.03.2020, 13:20

Autoritățile de la București au transmis joi că 11 români infectați cu coronavirus au murit în străinătate. Datele oficiale arată, de asemenea, că numărul românilor confirmați cu coronavirus în afara țării este de 59.

  • Zeci de români din diaspora sunt infectați.
  • Acestea sunt doar cazurile confirmate.

Autoritățile de la București au transmis joi că 11 români infectați cu coronavirus au murit în străinătate. Datele oficiale arată, de asemenea, că numărul românilor confirmați cu coronavirus în afara țării este de 59.

Cele mai multe victime sunt în Italia, 8 români decedați. Tot în Italia sunt și 44 de români confirmați oficial cu coronavirus.

Anunțul oficial a fost făcut de Grupul de Comunicare Strategică:

Articolul continuă după reclamă

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Conform bilanțului furnizat ieri, în străinătate erau 8 români decedați.

În România, bilanțul total este de 17 decese și 1029 de cazuri confirmate. 94 de pacienți au fost declarați vindecați.

Pe acelaşi subiect