Observator » Ştiri sociale » Acuzații grave la adresa Serviciului de Ambulanță din Gorj, după moartea unui bătrân

Acuzații grave la adresa Serviciului de Ambulanță din Gorj, după moartea unui bătrân

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 17.01.2020, 07:31 | Modificat la 17.01.2020, 11:50

Anchetă la Serviciul Judeţean de Ambulanţă Gorj! Familia unui bătrân care a murit acuză salvatorii că au făcut greşeli în lanţ când au fost chemaţi să-l salveze pe bărbat. Mai întâi au greşit adresa, apoi nu ar fi intervenit să-l resusciteze şi nu au făcut altceva decât să declare decesul.

Anchetă la Serviciul Judeţean de Ambulanţă Gorj! Familia unui bătrân care a murit acuză salvatorii că au făcut greşeli în lanţ când au fost chemaţi să-l salveze pe bărbat. Mai întâi au greşit adresa, apoi nu ar fi intervenit să-l resusciteze şi nu au făcut altceva decât să declare decesul. Atât asistenta care a mers la caz, cât şi ambulanţierul au fost cercetaţi disciplinar şi sancţionaţi, dar rudele bătrânului nu au de gând să se oprească aici. Vor să caute dreptatea în instanţă.