Observator » Ştiri sociale » Adrian Năstase și-a lăsat barbă in semn de protest

Adrian Năstase și-a lăsat barbă in semn de protest

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 03.02.2014, 19:41 | Modificat la 03.02.2014, 20:55

Apariţie surprinzătoare a lui Adrian Năstase la tribunal. Fostul premier a venit în faţa judecătorilor cu barbă. Şi a aflat că mai are de aşteptat o lună până când va şti cât va sta după gratii.

Magistraţii au amânat judecarea cererii de contopire a pedepselor. Lipseşte motivarea judecătorilor de la Instanţa Supremă a deciziei prin care fostul premier a fost condamnat la patru ani de închisoare cu executare.

Astăzi la instanţă i-a fost alături fiul cel mare, Andrei Năstase, şi el cu o nouă înfăţişare.