Observator » Ştiri sociale » Arhiepiscopia Timisoarei obliga oamenii sa-si doneze o parte din salariu

Arhiepiscopia Timisoarei obliga oamenii sa-si doneze o parte din salariu

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 26.09.2012, 19:25 | Modificat la 05.09.2017, 14:50

Afaceri ilegale, delapidari de fonduri, amenintari! Toate, binecuvantate de un episcop. Sub paravanul Binelui, arhiepiscopia Timisoarei obliga oamenii sa doneze o parte din salariu Bisericii. Vorbim despre angajatii unor centre dedicate copiilor saraci.

Afaceri ilegale, delapidari de fonduri, amenintari! Toate, binecuvantate de un episcop. Sub paravanul Binelui, arhiepiscopia Timisoarei obliga oamenii sa doneze o parte din salariu Bisericii. Vorbim despre angajatii unor centre dedicate copiilor saraci.