Aventură la tabăra militară din Bistrița, pentru 100 de copii din şase judeţe
Îşi fac prieteni, se distrează, dar cel mai important e că învaţă să fie mult mai responsabili. Este vorba despre tinerii care participă la Tabăra Mlitară Naţională de vară din Bistriţa.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Îşi fac prieteni, se distrează, dar cel mai important e că învaţă să fie mult mai responsabili. Este vorba despre tinerii care participă la Tabăra Mlitară Naţională de vară din Bistriţa. Anul acesta, la Centrul de Agrement din Sângeorz-Băi vor fi 100 de copii din şase judeţe. Iar timp de o săptămână ei vor fi instruiţi, pe lângă elementele de pregătire militară şi cu activităţi de prim ajutor, supravieţuire şi, bineînţeles, autoapărare.
Ți-a plăcut acest articol?
Like
Întrebarea zilei
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰