Observator » Ştiri sociale » Cățel salvat de pompierii din Constanţa dintr-o groapă adâncă de patru metri

Cățel salvat de pompierii din Constanţa dintr-o groapă adâncă de patru metri

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 14.03.2017, 19:55 | Modificat la 14.03.2017, 20:42

Cine a zis că viaţa de câine este grea, a avut dreptate. Pompierii din Constanţa au salvat un pui de doar câteva săptămâni, care a căzut într-o fosă septică. Echipa de intervenţie a fost nevoită să spargă o placă de beton, apoi a coborât după micul animal.

Cine a zis că viaţa de câine este grea, a avut dreptate. Pompierii din Constanţa au salvat un pui de doar câteva săptămâni, care a căzut într-o fosă septică. Echipa de intervenţie a fost nevoită să spargă o placă de beton, apoi a coborât după micul animal.

Puţin speriat, căţelul a fost scos în viaţă, după ce a căzut în groapa adâncă de patru metri. N-a avut nevoie nici de baie.

Fosa era dezafectată de mai mult timp, iar animalul s-a putut refugia pe mai multe pet-uri care erau aruncate în groapă. Flory, mama puiului de câine l-a luat din nou în grijă, cu mare bucurie.

Articolul continuă după reclamă

Pompierii l-au botezat Lucky - Norocosul.