CAZ INCREDIBIL în Vrancea! A găsit pe stradă un rucsac cu 14.000 DE EURO şi l-a predat la Poliţie. Cine era proprietarul banilor
Un bătrân de 78 de ani din localitatea vrânceană Vânători care a găsit pe stradă un rucsac în care se aflau aproape 14.000 de euro a predat bunul găsit Poliţiei. În urma anchetei, poliţiştii au descoperit persoana căreia îi aparţineau banii, o femeie din localitatea Panciu care vânduse un teren.
![](https://img.observatornews.ro/0/2017/4/6/205264/149146256930a54744.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Un bătrân de 78 de ani din localitatea vrânceană Vânători care a găsit pe stradă un rucsac în care se aflau aproape 14.000 de euro a predat bunul găsit Poliţiei. În urma anchetei, poliţiştii au descoperit persoana căreia îi aparţineau banii, o femeie din localitatea Panciu care vânduse un teren.
Potrivit reprezentanţilor Poliţiei Judeţene Vrancea, un bătrân în vârstă de 78 de ani din localitatea Vânători a găsit, săptămâna trecută, pe stradă, în zona Bisericii Catolice din Focşani, un rucsac. Omul ar fi întrebat pe stradă dacă cineva a pierdut geanta respectivă, însă cum nu a găsit proprietarul, a luat-o cu el.
Odată ajuns acasă, bărbatul s-a uitat în rucsac împreună cu familia, iar când a descoperit teancurile de bani, în total 13.700 de euro, a mers la Poliţia Focşani şi a predat geanta cu tot cu conţinutul acesteia.
Poliţiştii vrânceni au identificat proprietarul rucsacului cu ajutorul chitanţelor emise de bancomat la scoaterea unei sume de bani. Este vorba despre o femeie din localitatea Panciu, care a declarat că banii reprezintă contravaloarea unui teren pe care l-a vândut.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰