Observator » Ştiri sociale » De Revelion, nicio masă fără Sushi

De Revelion, nicio masă fără Sushi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 31.12.2014, 19:27 | Modificat la 31.12.2014, 19:43

În această noapte toată lumea mănâncă peşte. Tradiţia spune aşa: cine gustă măcar puţin va trece printre problemele şi greutăţile noului an ca peştele prin apă

În această noapte toată lumea mănâncă peşte. Tradiţia spune aşa: cine gustă măcar puţin va trece printre problemele şi greutăţile noului an ca peştele prin apă

Pentru cei sătui de reţetele clasice şi care vor să fie la modă şi cu. furculiţa în mână există soluţii. Prinţesa Polonic s-a gândit să-i ajute şi le-a făcut o surpriză: cum să mănânce peşte, altfel. Din materialul de mai sus puteţi afla reţeta de... sushi.