Observator » Ştiri sociale » Dispar centrele de plasament. Copii vor fi duși în case de tip familial

Dispar centrele de plasament. Copii vor fi duși în case de tip familial

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.03.2019, 17:17 | Modificat la 19.03.2019, 17:52

Copiii abandonaţi nu vor mai fi instituţionalizaţi în centre de plasament! Se va întâmpla din anul 2021, când cei mici vor fi duşi în case de tip familial. Astăzi, guvernanţii au semnat un procol de colaborare pentru implementarea acestui proiect.

Copiii abandonaţi nu vor mai fi instituţionalizaţi în centre de plasament! Se va întâmpla din anul 2021, când cei mici vor fi duşi în case de tip familial. Astăzi, guvernanţii au semnat un protocol de colaborare pentru implementarea acestui proiect.