Observator » Ştiri sociale » Doar un sfert dintre maşinile scoase la vânzare în România sunt bune de cumpărat. 1 din 3 români cumpără o maşină nouă

Doar un sfert dintre maşinile scoase la vânzare în România sunt bune de cumpărat. 1 din 3 români cumpără o maşină nouă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 26.01.2017, 19:32 | Modificat la 26.01.2017, 21:37

Doar un sfert dintre maşinile scoase la vânzare în România sunt bune de cumpărat. Restul sunt epave recondiţionate după accidente severe. Locul lor ar fi la fiare vechi sau dezmembrari, însă lacunele din legislaţie le permit să se reîntoarca pe şosele.

Doar un sfert dintre maşinile scoase la vânzare în România sunt bune de cumpărat. Restul sunt epave recondiţionate după accidente severe. Locul lor ar fi la fiare vechi sau dezmembrari, însă lacunele din legislaţie le permit să se reîntoarca pe şosele.

Doar 1 din 3 români cumpără o maşină nouă. Numărul autoturismelor second hand creşte de la un an la altul.