Observator » Ştiri sociale » Doi oameni au murit în ”curba morții” din Buzău

Doi oameni au murit în ”curba morții” din Buzău

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 24.08.2014, 19:36 | Modificat la 24.08.2014, 20:00

Drumul spre casă a fost ultimul pentru un bărbat din Bucureşti şi nepoata lui de 14 ani. Maşina în care se aflau a derapat pe şoseaua umedă, într-o curbă, şi s-a izbit de un alt autoturism care venea din sens opus

Drumul spre casă a fost ultimul pentru un bărbat din Bucureşti şi nepoata lui de 14 ani. Maşina în care se aflau a derapat pe şoseaua umedă, într-o curbă, şi s-a izbit de un alt autoturism care venea din sens opus

Şoferul şi copila din dreapta au murit pe loc, iar soţia lui şi mama fetei, aflate pe bancheta din spate, au ajuns la spital cu răni grave. Tragedia a avut loc pe şoseaua de centură a Buzăului, în aceeaşi curbă în care, în urmă cu o jumătate de an, cameramanul unei televiziuni locale a fost lovit mortal de o maşină în timp ce filma un accident.