Observator » Ştiri sociale » Amatorii de drumeţii pe potecile munţilor trebuie să ştie să se ferească de pericolele de pe trasee. Viperele şi-au făcut deja apariţia

Amatorii de drumeţii pe potecile munţilor trebuie să ştie să se ferească de pericolele de pe trasee. Viperele şi-au făcut deja apariţia

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 12.05.2018, 09:31 | Modificat la 12.05.2018, 10:29

Au crescut temperaturile, apar şi viperele! Este invazie în Deva, unde orice plimbare îţi poate scoate în cale un şarpe periculos. Mai ales lângă păduri sau în zonele montane, unde turiştii încalcă des regulile. În ultimele două săptămâni, doi oameni au fost muşcaţi.