Observator » Ştiri sociale » Doi edili şi-au dat singuri spor de muncă periculoasă. Până s-a sesizat Curtea de Conturi

Doi edili şi-au dat singuri spor de muncă periculoasă. Până s-a sesizat Curtea de Conturi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.02.2018, 16:15 | Modificat la 21.02.2018, 16:58

Primarul şi viceprimarul unei comune bistriţene au încasat un an întreg sporuri pentru muncă în condiţii vătămătoare!

Primarul şi viceprimarul unei comune bistriţene au încasat un an întreg sporuri pentru muncă în condiţii vătămătoare! Cei doi şi-au acordat câte 500 de lei pe lună, până când s-a sesizat Curtea de Conturi şi i-a obligat să dea banii înapoi.