Observator » Ştiri sociale » Energia electrica, la limita

Energia electrica, la limita

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 14.02.2012, 07:44 | Modificat la 02.01.2021, 00:46

Romania se pregateste sa opreasca exporturile de energie electrica in urmatoarea perioada. Asta pentru ca e foarte frig si consumam noi aproape toata cantitatea de energie electrica pe care o producem. Presedintele Traian Basescu a dat asigurari ca populatia nu este in pericol sa ramana fara curent electric in perioada urmatoare

Romania se pregateste sa opreasca exporturile de energie electrica in urmatoarea perioada. Asta pentru ca e foarte frig si consumam noi aproape toata cantitatea de energie electrica pe care o producem. Presedintele Traian Basescu a dat asigurari ca populatia nu este in pericol sa ramana fara curent electric in perioada urmatoare