Observator » Ştiri sociale » Familia regala petrece sarbatorile de iarna la castelul Savarsin

Familia regala petrece sarbatorile de iarna la castelul Savarsin

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.12.2012, 08:45 | Modificat la 16.12.2017, 11:55

Spiritul sarbatorilor de iarna a inceput sa se simta si la castelul Savarsin, in judetul Arad. Familia regala a ajuns in tara pentru a petrece, ca in fiecare an, Craciunul. Altetele regale au impodobit bradul si au primit si primii colindatori, pe care i-au rasplatit cu ceai cald si cozonac de casa.

Spiritul sarbatorilor de iarna a inceput sa se simta si la castelul Savarsin, in judetul Arad. Familia regala a ajuns in tara pentru a petrece, ca in fiecare an, Craciunul. Altetele regale au impodobit bradul si au primit si primii colindatori, pe care i-au rasplatit cu ceai cald si cozonac de casa.