Observator » Ştiri sociale » Focşani: Două familii îndoliate s-au trezit acasă cu alţi morţi în sicrie

Focşani: Două familii îndoliate s-au trezit acasă cu alţi morţi în sicrie

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 09.12.2013, 19:36 | Modificat la 09.12.2013, 22:11

E scandal la morga din Focşani! Două familii îndoliate s-au trezit acasă cu alţi morţi în sicrie. O încurcătură din vina legiştilor şi a firmei de pompe funebre.

Care ar fi putut fi însă rezolvată paşnic. Doar că oamenii au luat foc atunci când autorităţile, în loc să le rezolve problema, le-au spus, sec, că trebuie să se împace cu gândul. Şi să-i accepte pe străinii din coşciuge.