Hotdog de 100 de metri îm Zalău, pentru o cauză umanitară
Centrul oraşului Zalău a fost ocupat, la propriu, de un hotdog uriaş. 100 de metri a avut deliciosul preparat, pregătit cu multă pasiune pentru o cauză nobilă. Pentru cel mai lung sendviş din Europa, chef-ul a muncit şase zile, iar când l-a montat a fost ajutat de zeci de oameni, impresionaţi de scopul campaniei.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Centrul oraşului Zalău a fost ocupat, la propriu, de un hotdog uriaş. 100 de metri a avut deliciosul preparat, pregătit cu multă pasiune pentru o cauză nobilă. Pentru cel mai lung sendviş din Europa, chef-ul a muncit şase zile, iar când l-a montat a fost ajutat de zeci de oameni, impresionaţi de scopul campaniei.
Banii strânşi din vânzarea hotdogului vor ajunge la un bărbat de 50 de ani care a lucrat la radio toată viaţa şi are nevoie acum de 7000 de euro, ca să meargă din nou. Omului i-a fost amputat un picior şi va purta o proteză.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰