Observator » Ştiri sociale » Ia și brâul bănățean, celebrate la Reșița

Ia și brâul bănățean, celebrate la Reșița

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.06.2018, 13:11 | Modificat la 13.06.2018, 14:50

Centrul Civic al Reşiţei a fost luat cu asalt, ieri după-amiază, de sute de oameni care au venit să celebreze ia şi brâul bănăţean. Toţi au avut un singur scop - să danseze. Şi au reuşit să ţină pasul cu cei experimentaţi. La final, au încins şi o horă, chiar în mijlocul oraşului.

Centrul Civic al Reşiţei a fost luat cu asalt, ieri după-amiază, de sute de oameni care au venit să celebreze ia şi brâul bănăţean. Toţi au avut un singur scop - să danseze. Şi au reuşit să ţină pasul cu cei experimentaţi. La final, au încins şi o horă, chiar în mijlocul oraşului.