Observator » Ştiri sociale » Ministrul Transporturilor pregăteşte inaugurarea metroului din Drumul Taberei

Ministrul Transporturilor pregăteşte inaugurarea metroului din Drumul Taberei

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.01.2020, 20:25 | Modificat la 22.01.2020, 20:27

Mai ţineţi minte anunțul: "În trei ani aici va fi staţia ta de metrou"? Era 2012. Au trecut 8 ani şi se pare că, în sfârşit, bucureştenii din cartierul Drumul Taberei vor putea merge acasă cu metroul. Ministerul Transporturilor a anunţat astăzi un nou termen pentru deschiderea noii magistrale.

Mai ţineţi minte anunțul: "În trei ani aici va fi staţia ta de metrou"? Era 2012. Au trecut 8 ani şi se pare că, în sfârşit, bucureştenii din cartierul Drumul Taberei vor putea merge acasă cu metroul. Ministerul Transporturilor a anunţat astăzi un nou termen pentru deschiderea noii magistrale.

Mai multe detalii în materialul video.