Observator » Ştiri sociale » Încă mai avem localităţi în care se trăieşte ca-n Africa. Mai exact în Alexandria

Încă mai avem localităţi în care se trăieşte ca-n Africa. Mai exact în Alexandria

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.08.2016, 19:16 | Modificat la 18.04.2017, 01:15

La doi paşi de centrul oraşului, viaţa este mai grea ca în junglă. Cu baia pe hol, fără curent, înconjuraţi de şobolani, oamenii par mai sălbatici ca fiarele din pădure. Unii nu mai au nicio speranţă şi îşi aşteaptă sfârşitul în mizerie.

La doi paşi de centrul oraşului, viaţa este mai grea ca în junglă. Cu baia pe hol, fără curent, înconjuraţi de şobolani, oamenii par mai sălbatici ca fiarele din pădure. Unii nu mai au nicio speranţă şi îşi aşteaptă sfârşitul în mizerie.