Observator » Ştiri sociale » Incendiu la un CENTRU SOCIAL PENTRU COPII din Capitală! 30 de persoane au fost evacuate

Incendiu la un CENTRU SOCIAL PENTRU COPII din Capitală! 30 de persoane au fost evacuate

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 02.08.2017, 22:26 | Modificat la 02.08.2017, 22:29

Un incendiu a izbucnit miercuri seară la un imobil din strada Gheorghe Pripu, amenajat ca centru social pentru copii, informează ISUBIF. 

Un incendiu a izbucnit miercuri seară la un imobil din strada Gheorghe Pripu, amenajat ca centru social pentru copii, informează ISUBIF. 

Potrivit sursei citate, până la sosirea pompierilor, au fost evacuate aproximativ 30 de persoane. 

Nicio persoană nu a fost rănită şi nu există posibilitatea ca focul, care se pare că a izbucnit în magazia de la subsolul imobilului, să se extindă. 

Articolul continuă după reclamă

Pentru stingerea incendiului pompierii acţionează cu trei autospeciale.