Observator » Ştiri sociale » Incendiu puternic intr-un bloc din Timisoara

Incendiu puternic intr-un bloc din Timisoara

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.03.2011, 13:26 | Modificat la 16.02.2018, 20:30

Clipe de panica, azi-noapte, la un bloc din Timisoara. Locatarii au iesit in strada dupa ce un apartament de la primul etaj al cladirii s-a aprins. Fumul gros a invadat, imediat, blocul, iar cinci oameni s-au intoxicat cu monoxid de carbon. Se pare ca flacarile au pornit de la un televizor. Proprietarul casei, un batran cu probleme locomotorii, a scapat cu viata ca prin minune.

Clipe de panica, azi-noapte, la un bloc din Timisoara. Locatarii au iesit in strada dupa ce un apartament de la primul etaj al cladirii s-a aprins. Fumul gros a invadat, imediat, blocul, iar cinci oameni s-au intoxicat cu monoxid de carbon. Se pare ca flacarile au pornit de la un televizor. Proprietarul casei, un batran cu probleme locomotorii, a scapat cu viata ca prin minune.