Observator » Ştiri sociale » Ineul are spital nou, dar nu destui medici

Ineul are spital nou, dar nu destui medici

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 09.03.2011, 16:31 | Modificat la 05.07.2017, 13:50

Nu sunt medici in spitalele care stau sa cada, nu sunt nici in cele ultramoderne. La Ineu, in Arad, un spital nou si dotat cum altele nu sunt, abia isi poate indeplini menirea din lipsa de doctori. Este doar unul pentru fiecare specialitate, iar atunci cand acesta pleaca in concediu, sectia se inchide.

Nu sunt medici in spitalele care stau sa cada, nu sunt nici in cele ultramoderne. La Ineu, in Arad, un spital nou si dotat cum altele nu sunt, abia isi poate indeplini menirea din lipsa de doctori. Este doar unul pentru fiecare specialitate, iar atunci cand acesta pleaca in concediu, sectia se inchide.