Observator » Ştiri sociale » Magistrala de metrou din Drumul Taberei ar urma să fie inaugurată la sfârșitul lunii iunie

Magistrala de metrou din Drumul Taberei ar urma să fie inaugurată la sfârșitul lunii iunie

Valentin Stan | Timp citire: 1 minut
Publicat la 10.04.2020, 00:16 | Modificat la 10.04.2020, 00:20

Locuitorii din Drumul Taberei ar putea ieşi din pandemie cu metroul. Lucrările la Magistrala 5 au intrat în linie dreaptă. Cel puţin aşa apreciază ministrul Transporturilor. 

  • Magistrala 5 de metrou, inaugurată în iunie.
  • Termenul, propus de ministrul Transporturilor.

Locuitorii din Drumul Taberei ar putea ieşi din pandemie cu metroul. Lucrările la Magistrala 5 au intrat în linie dreaptă. Cel puţin aşa apreciază ministrul Transporturilor. 

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările