Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Meningita a răpus-o pe Arina, nepoata lui Dumitru Prunariu

Primul cosmonaut român are un înger. Din păcate, nepoata lui Dumitru Prunariu, Arina, s-a stins la doar 11 ani, la un spital din Bucureşti, după ce a fost diagnosticată cu meningită

de Redactia Observator

la 10.08.2015 , 19:33

Primul cosmonaut român are un înger. Din păcate, nepoata lui Dumitru Prunariu, Arina, s-a stins la doar 11 ani, la un spital din Bucureşti, după ce a fost diagnosticată cu meningită

Dumitru Prunariu a pierdut-o ieri pe Arina. Prima lui nepoată. Fetiţa era la mare cu părinţii şi bunicii ei când i s-a făcut rău.

Un virus fatal luat din aer ar fi mbolnvit-o. Deşi a debutat ca o răceală banală, fără simptome alarmante, infecţia i-a afectat rapid creierul şi a ucis-o. Înainte de vacanţa la mare, fata a fost într-o tabără, la Dunăre.

Vezi și

Arina era fiica cea mare a lui Cătălin. Fiul care a moştenit de la Dumitru Prunariu dragostea pentru zbor. Fata era nelipsită de la demonstraţiile pe care tatăl ei le făcea la show-urile aviatice. Avea doi ani când a urcat într-un planor.

Arina era pasionată de avioane, de zbor şi de poveşti. Nu cu zâne, ci cu eroi din spaţiu. A a crescut într-o familie cu două modele puternice. Bunicul ei a cucerit spaţiul, iar tatăl ei brăzdează cerul de aproape 13 ani ca pilot şi instructor. Generalul de aviaţie Dumitru Prunariu mai are doi nepoţi.

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
Aţi fost vreodată victima unei înşelătorii pe WhatsApp?
Observator » Ştiri sociale » Meningita a răpus-o pe Arina, nepoata lui Dumitru Prunariu