Observator » Ştiri sociale » O doctoriţă din județul Gorj este acuzată că a lăsat un om să moară, la doar câţiva metri de spital

O doctoriţă din județul Gorj este acuzată că a lăsat un om să moară, la doar câţiva metri de spital

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.07.2018, 16:11 | Modificat la 13.07.2018, 19:10

Caz dramatic la spitalul din Rovinari, judeţul Gorj. O doctoriţă este acuzată că a lăsat un om să moară, la doar câţiva metri de spital. Bărbatul de 62 de ani venise la medic pentru că se simţea rău. Femeia i-a administrat un antibiotic şi l-ar fi trimis acasă.din lipsă de paturi. Omului i s-a făcut rău lângă spital, dar medicul ar fi refuzat să trimită ajutoare. Acum femeia neagă parţial acuzaţiile. Poliţia a deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă.