Observator » Ştiri sociale » Ornamentele stradale de Crăciun stârnesc adevărate controverse la Ploieşti

Ornamentele stradale de Crăciun stârnesc adevărate controverse la Ploieşti

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.12.2017, 13:28 | Modificat la 05.12.2017, 13:57

Este o întreagă dezbatere pe tema a trei pinguini decorativi care au fost mai întâi montaţi în faţa Primăriei.

Este o întreagă dezbatere pe tema a trei pinguini decorativi care au fost mai întâi montaţi în faţa Primăriei. Dar cum obiectele au stârnit tot felul de reacţii pe reţelele de socializare, au fost ulterior mutate din centrul oraşului, într-un parc.

Figurinele sunt luminate noaptea, dar forma lor nu-i mulţumeşte pe toţi. În viziunea adulţilor pinguinii nu-s chiar reuşiţi şi nici nu şi-ar avea locul în rândul decoraţiunilor de Crăciun, iar pentru unii copii, aceştia sunt înfiorători şi mulţi se sperie când îi văd.