Observator » Ştiri sociale » Parcari eliberate

Parcari eliberate

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.01.2010, 09:50 | Modificat la 24.03.2019, 20:50

Si-acum am si o veste buna, totusi! Se pare ca bucurestenii vor iesi in aceasta dimineata mai usor cu masinile din parcare. Se muncea de zor, azi-noapte, pe strazile Capitalei. Firmele de salubrizare curatau mormanele de zapada adunate la marginea soselelor. Si au fost curatati chiar si turturii de gheata de pe stalpii de iluminat.

Si-acum am si o veste buna, totusi! Se pare ca bucurestenii vor iesi in aceasta dimineata mai usor cu masinile din parcare. Se muncea de zor, azi-noapte, pe strazile Capitalei. Firmele de salubrizare curatau mormanele de zapada adunate la marginea soselelor. Si au fost curatati chiar si turturii de gheata de pe stalpii de iluminat.