Poleiul face probleme pe mai multe drumuri
Poleiul a continuat să facă victime şi în această dimineaţă. În Bistriţa-Năsăud, o tânără de doar 26 de ani a murit după ce maşina în care era a derapat şi a intrat pe contrasens, unde s-a lovit violent de un camion. O altă fată de 23 de ani a fost resuscitată şi transportată de urgenţă la spital.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Poleiul a continuat să facă victime şi în această dimineaţă. În Bistriţa-Năsăud, o tânără de doar 26 de ani a murit după ce maşina în care era a derapat şi a intrat pe contrasens, unde s-a lovit violent de un camion. O altă fată de 23 de ani a fost resuscitată şi transportată de urgenţă la spital.
Era în jurul orei 5, ieri după-masă, când pe drumul judeţean între Reşita şi Grădinari nu s-a mai trecut. Unul după altul, şoferii au avut două variante. Fie au aşteptat, fie s-au întors din drum.
Din cauza poleiului, un microbuz s-a răsturnat în sanţul de la marginea şoselei. A fost repus pe roţi cu ajutorul unui tractor. Şi alte autoturisme avariate au fost ridicate de la locul accidentelor cu platforme. Asfaltul era oglindă, spun şoferii, care au aşteptat cu orele redeschiderea traficului.
Abia după mai bine de două ore, spun oamenii, responsabilii cu deszăpezirea au acţionat pe tronsonul cu probleme. În jurul orei 8, aseară, circulaţia în zonă a fost reluată.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰