Observator » Ştiri sociale » Protest sinucigaş în Vâlcea. Și-a dat foc chiar în faţa primarului!

Protest sinucigaş în Vâlcea. Și-a dat foc chiar în faţa primarului!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 17.11.2016, 13:29 | Modificat la 18.06.2017, 13:30

Un bărbat de 65 de ani şi-a dat foc în faţa primăriei din comuna în care locuieşte. Omul a recurs la acest gest în semn de protest după ce autorităţile i-au permis unui vecin să-şi deschidă magazin lângă al lui. Bărbatul şi-a anunţat soţia că îşi va lua viaţa.

Un bărbat de 65 de ani şi-a dat foc în faţa primăriei din comuna în care locuieşte. Omul a recurs la acest gest în semn de protest după ce autorităţile i-au permis unui vecin să-şi deschidă magazin lângă al lui. Bărbatul şi-a anunţat soţia că îşi va lua viaţa.